Tiedotteet

Jippo hakee maalivahtivalmentajaa - "Pääsee kehittämään koko valmennusprosessia"

Jippo hakee maalivahtivalmentajaa - "Pääsee kehittämään koko valmennusprosessia"

Jippo hakee maalivahtivalmentajaa kokoaikaiseen tai osa-aikaiseen työsuhteeseen. Pääasiallisiin työtehtäviin kuuluu edustusjoukkueen maalivahtivalmentajana toimiminen, seuran maalivahtivalmennuksen linjan kehittäminen sekä junioripuolen valmennustehtävät.

– Olemme seurassa hakeneet maalivahtivalmentajaa jo pari vuotta Jarkko Ojaniemen lähdettyä Turkuun. Sopivaa henkilöä ei ole kovasta etsinnästä huolimatta valitettavasti vielä löytynyt ja edustusjoukkueessa maalivahtivalmennuksesta on ollut vastuussa Pyry Piirainen, mikä ei tietenkään ole hänen eikä joukkueen kannalta optimaalinen tilanne. Meillä on eteenpäin pyrkivässä seurassa tarjolla erittäin mielenkiintoinen positio, jossa sekä pääsee kehittämään koko valmennusprosessia että myöskin edustuksen puolella valmentamaan todella kehittymishaluisia maalivahteja, Jipon taustayhtiö Joensuun Edustus jalkapallo Oy:n Kari Kuikka taustoittaa.

Lue tarkemmat tiedot tehtävästä vaatimuksineen RecRight-järjestelmästä linkin takaa:
https://www.recright.com/careers/fi/seurojenpalloliitto/maalivahtivalmentaja-67595ddd877b3dc5efac78f4

Työ alkaa 1.1.2026 tai sopimuksen mukaan. Hakuaika tehtävään päättyy 31.12.2025. Paikka voidaan täyttää jo ennen hakuajan päättymistä, mikäli sopiva tekijä tehtävään löytyy. 

Lähetä vapaamuotoinen hakemus palkkatoiveineen RecRight-järjestelmään tai sähköpostilla yhteyshenkilöille (edustusjoukkueen päävalmentaja Mikko Hallikainen, mikko.hallikainen@jippo.fi, +358408296208 ja Jippo-j toiminnanjohtaja Marko Karjalainen, marko.karjalainen@jippo.fi, +358503725636).

 

Artikkelin kansikuva: Mikko Kalavainen